Ką skaičiau 2015-ais


Čia dalis to, ką skaičiau 2015-aisiais, ką turiu savo lentynose.
Nieko keisto, kad besibaigiant metams kaip ir visi galvoje brėžiu brūkšnį ir apsvarstau, kas po paskutinio pernai nubrėžto brūkšnio pasikeitė. Man labai patinka atskaitos taškai. Proga savim pasidžiaugt, kažką apie save suprasti arba kaip tik nuliūsti, jei nėra kuo didžiuotis. Bet ir tokie nuliūdimai vis tiek į naudą, tai bet kokiu atveju įsivertinimai atneša tik pliusus.
Šiemet galiu įsivertinti ne tik savo gyvenimo įvykius, kurių irgi nemažai buvę, bet pagaliau galiu tiksliai suskaičiuoti knygas, kurias šiemet skaičiau, pasižiūrėti, kas patiko, ko reikėtų daugiau, ko vengti ateityje ir panašiai.
Taigi, truputėlis statistikos:
Iš viso 2015 m. perskaityta 35 knygos. Vertinu šį skaičių dviprasmiškai. Metų pradžioje skaičiau labai mažai, o Knygų klubo metų iššūkyje užsibrėžiau tik 12 knygų, tad startuodama 2015-aisiais išgyvenau skaitymo krizę :) Bet įsibėgėjant mėnesiams, mano tempai irgi padidėjo, tarpais skaičiau po knygą per savaitę, kartais po knygą per dvi dienas. Manau, kitamet galėsiu pasigirti kur kas didesniu skaičiumi.
Iš perskaitytų knygų popieriniame formate - 27. Didysis mano metų atradimas - Kindle, kurį įsigijau metų gale ir juo dar spėjau suvalgyti dar 8 e-knygas.
Perskaitytos 25 knygos lietuvių kalba ir 10 knygų angliškai.
Daugiausia, žinoma, skaičiau užsienio autorių literatūrą. Deja, kol kas paprasčiausia rinktis iš gausios užsienio autorių kūrinių pasiūlos, tai aš tuo lengviausiu keliu kažkaip ir einu... Juolab, kad dabar skaityti angliškai tapo dar natūraliau, kai įsigijau skaityklę. Todėl įveikiau tik 7 lietuvių autorių knygas.
Perskaičiau 2,5 knygų serijas (ta 0,5 - dar nepabaigtoji, dar liko 3 iš 7 serijos knygų).
Na, o kad įraše nebūtų tik sausa statistika (mes gi čia apie literatūrą susirinkome kalbėti, o ne apie skaičius), tai dar išrinksiu savo metų topus *drum roll* :)
Metų atostogų knyga - Tahir Shah "Kalifo rūmai". Nors perskaičiusi sakiau, kad tikėjausi iš knygos daugiau, bet mano didžiosioms metų atostogoms artėjant truputį pažinti Maroką ir jo kultūrą buvo tikrai įdomu. O Maroke susibičiuliavę su mūsų vairuotoju Ali paklausėme, ar tikrai marokiečiai tiki džinais, kaip rašoma knygoje. Pasirodo, tikrai!
Metų meilės romanas - Jojo Moyes "Aš prieš tave". Šiaip meilės romanų gerbėja nesu, bet šitos knygos pabaiga buvo tikra ašarų pakalnė. Dabar nekantraudama laukiu filmo.
Metų siaubiakas - Jean-Christophe Grange "Miserere". Buvo ir baisu, ir įdomu, ir nenuvalkiota. Kaip ir patenkina visus siaubiako kriterijus.
Metų detektyvas - Boris Akunin "Šnipų romanas". Vienas iš metų atradimų. Ketinu tikrai dar grįžti prie B. Akunino kūrybos.
Metų šlamštas - Zoe Sugg "Girl online" ir "Girl online on tour". Kadangi žinau šią mergaitę kaip YouTube superžvaigždę ir paauglių dievaitę, nutariau, kad reikia ir jos knygas pačiai perskaityti. Tiesą sakant, prašvaistytas laikas. Prieš literatūrą, skirtą paaugliams, nesu nusistačiusi, bet čia... Na, jei gali neimti į rankas, tai geriau ir neimk.
Metų nusivylimas - Michail Bulgakov "Baltoji gvardija. Šuns širdis". Kaip didelė "Meistro ir Margaritos" gerbėja, labai labai daug tikėjausi iš šių kūrinių. Deja, vietomis teko save gerokai paskatinti, kad knygą pabaigčiau. Gal tiesiog rašymo stilius ne man. Negaliu vertinti kaip blogos knygos, dėl to tai visai atskiras įvertinimas nuo metų šlamšto. :) Tiesiog vyliausi, kad įspūdžiai bus daug stipresni.
Metų knyga - Peter Mayle "Metai Provanse". O kokia tai graži knyga! Nepaisant to, kad metų knygą greičiausiai įsivaizduotume kokį rimtą ir vertinamą kūrinį, man šiemet "Metai Provanse" buvo tai, kas įpūtė labai daug šilumos į jos labai stokojusį balandį. Įsimylėjau šią knygą ir dar būtinai skaitysiu tada, kai trūks saulės.
Tai va ir tiek apie praėjusius metus. Kitiems metams konkrečių iššūkių nekursiu, nesusidarinėsiu sąrašo, ką būtinai turiu perskaityti. Turiu tik kelis tikslus:
 1. Perskaityti bent dešimčia knygų daugiau, nei šiemet;
 2. Imtis daugiau lietuvių autorių knygų.
O toliau tai jau pamatysim. Dabar pamojuoju 2015-iesiems, einu dažytis lūpyčių ir toliau švęsti! Dar nebaigiau :)

6 komentarai

 1. Pavydžiu, kad vis išlaikai tą didžiulį skaitymo apetitą. :/ Maniškis, būna, dingsta net keletui mėnesių. Pačiai gėda pripažinti, kiek mažai knygų perskaičiau per šiuos metus... Bet kitąmet pažadėjau sau pasitaisyti! :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kad žinai, kartais tas apetitas dingsta, bet tik trumpam. Ką pastebėjau, kad dažniausiai kuo ilgiau nepaimu knygos į rankas, tuo mažiau to noro ir būna. Taip kad jei nori pasitaisyti, užteks tik ką nors įdomaus pradėti skaityti, ir tas malonumas ir noras labai greitai atsiras!

   Panaikinti
 2. Šaunuolė tu. Man panašiai kaip ir tau, skaitymo bumas atgijo tik metų pabaigoje, bet manau ir tai tiek daug knygų neperskaičiau :) Visada labai norėjau paskaityti tas Zoelos knygas, bet ranka vis nekildavo, kažkaip turėjau nuojautą, kad nesamonė. Ačiū tau, dabar tikrai nemesiu pinigų į balą :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū :)
   Na, aš vistik pagundai neatsispyriau, nors prieš tai jau buvau prisižiūrėjusi prastų atsiliepimų ir prisiskaičiusi recenzijų. Nemesk tikrai pinigų. Manau, kad knyga patiktų daug jaunesnei publikai. Nors ir paaugliams skirtų knygų tikrai yra daug kokybiškesnių, ne tokių banalių ir tuščių...:)

   Panaikinti
 3. niekada negirdėjau apie Peter Mayle "Metai Provanse", bet jeigu jau tavo tope, tai būtinai paskaitysiu:))

  Violeta, http://blogbyvioleta.blogspot.lt/

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tikrai tikrai siūlau! Ypač tiks, kai būsi pasiilgusi saulės, skanių kvapų, gero maisto... Man tai tikras perliukas :)

   Panaikinti