Sveiki gyvi! Įvadinis.Kai buvau visai maža, iš savo pusstorio sąsiuvinio ir mažos spynelės brolis man pagamino dienoraštį (kaip dabar pamenu, ant viršelio nupiešė Wile E. Coyote iš Looney Tunes). Jau tada manyje buvo noras kažką vis užrašyti, pasireiškiantis vis kitom formom, nors, aišku, per lietuvių kalbos pamokas jis kažkur dingdavo. Esu bandžiusi užkurti internetinį dienoraštį ne vieną kartą. Vieni blogai gyvavo ilgiau, kiti buvo ištrinti po vos vieno ar kelių įrašų. Bet vis bandydavau ką nors parašinėti iš naujo, nes viduje tas noras kažką pasakyti (net jei nelabai turėdavau ką) išliko visada.
Man labai patinka skaityti kitų žmonių blogus, bet pačiai skelbtis neretai būna lyg gėda. Atrodo, kam čia gali būt įdomu, o ir gal kažkiek vaikiškai jaučiuosi (nepaisant to, kad kitus žmones sekant taip niekuomet negalvoju). Bet kadangi manyje vėl kirba noras rašyti, tai baimes ir gėdas bandau kur nors supakuoti ir užrakinti. Juk kaip bebūtų, dabar, kai dalis gyvenimo persikėlė į virtualybę, o blogus rašo visi, pradedant politikais, įvairių sričių specialistais, tęsiant kaimyne ir pažįstama iš mokyklos, baigiant "grožio guru" :) ir viso ko apžvalgininkais, tai juk tėra erdvė papasakoti kitiems apie tai, ką moki, išmanai, arba tiesiog mėgsti.
Tai va, ir aš papasakosiu. Visą gyvenimą mylėjau knygas ir didžiausia dalis mano laisvo laiko tenka skaitymui. Apie tai, kaip vystėsi mano ir knygų aistringi :) santykiai, galima daugiau paskaityti čia. Gal dėl to nusprendusi, kad noriu turėti mažą internetinį kampelį, gerai pasvarsčius jį paskyriau knygoms ir su jomis susijusiems reikalams. Gi mano pačios mėgstamiausi tinklaraščiai - knygų apžvalgininkų, kur pirmoje vietoje einu nuomonės apie kone visas norimas perskaityt knygas. Aš irgi dažnai turiu ką pasakyti. Tai ypač pajaučiau, kai vasarį pradėjau dalyvauti Almos litteros Knygų klubo metų iššūkyje. Metų pradžioje išsikeli tikslą - skaičių, kiek per ateinančius kalendorinius metus ketini perskaityti. Kad dalyvavimas būtų pilnavertis, privalai Knygų klubo svetainėje perkelti knygas į "perskaitytų" lentyną, įvertinti ir parašyti savo nuomonę. Šaunus reikalas, nes perskaičius knygą turi viską dar kartą galvoj perkratyt, įvertint privalumus ir trūkumus, tad tai, ką perskaitei, kažkaip stipriau išlieka galvoje (kaip ir apskritai kiekvienas dalykas gyvenime, kuriam skiri laiko įvertinti). Todėl ir bandysiu čia pasakoti apie perskaitytas knygas, na ir visa kita, kas susiję su literatūra, leidyba, skaitymu, žodžiu, spausdintu žodžiu - kad skaitymo patirtys labiau susigulėtų, o gal ir kažkam kitam bus įdomu pažiūrėti, ką gero ar nelabai išsirenku.
Labai džiugu, kad tie keli žmonės, kuriems užsiminiau ar plačiau papasakojau apie savo mintis kurti tinklaraštį, labai maloniai mane padrąsino ir paskatino. Ačiū. Tikiuosi, kad pateisinsiu lūkesčius. O kitiems, kurie mane pažįsta, bet tik dabar sužinojo, ką sumąsčiau, bei tiems, kurie čia atklydo manęs asmeniškai nežinodami - labutis, sveiki atvykę.
Pasistengsiu tinklaraštį pildyti reguliariai, ir būtų nepaprastai smagu, jei perskaitę vieną ar kitą įrašą paliktumėte komentarų su savo pastebėjimais, įspūdžiais ar net klausimais - gal įsivelsim į kokią įdomią literatūrinę diskusiją...
Kitame paskelbtame įraše jau pradėsiu kalbėti apie tai, ką skaičiau - ketinu įsivertinti 2015 metus knygų atžvilgiu. O tada jau galėsime kibti į pavienių knygų apžvalgas ir kitus įdomius dalykus.
Nekantrauju!

3 komentarai

 1. Sveikinu ir sėkmės. Dėl pradžios jausmų, tai ir man taip buvo :) Bet tu galvok, kad pasakoji kam nors, ką gerai pažįsti ir viskas bus gerai. Aš pasakoju KŽG ir savo sesei :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū! Visai įdomus patarimas, niekad nebuvau apie tai pagalvojus... Pabandysiu!
   Ir dėkui už komplimentą dėl nuotraukų :)

   Panaikinti