Ellen DeGeneres "Seriously... I'm Kidding"

Man jau visai pavasaris. Rimtai! Geriausias to liudytojas - darbe nebenoriu visą dieną sėdėti su įjungta šviesa. Kai po pietų pertraukos išjungiu lempas ir šviesos jau nebetrūksta darbui tarp senų rusiškų dokumentų, vadinasi, žiema baigiasi. Ir nuotaikos tokios visai giedros, nepaisant didesnių ar mažesnių "debesų". Tai ir skaityti norisi kažką lengvo, pozityvaus ir neįpareigojančio, kaip tas (beveik) pavasarinis vėjelis lauke.

Tas lengvas ir pozityvus pasirinkimas šį kartą buvo Ellen DeGeneres priešpaskutinioji knyga "Seriously... I'm Kidding". Aš galbūt ir neteisi, bet man taip rodos, kad Ellen visi žino arba bent jau yra apie ją girdėję. Mylima, populiari komikė, turinti savo TV šou. Internete sklando šimtai ištraukų iš jos pokalbių laidos su žymiausiais aktoriais, dainininkais, politikais, skleidžiančių tokį šiltą, gerą vaibą, kad sunku neužsikabinti ir pažiūrėjus vieną nepradėti žiūrėti jų vieną po kitos... Tai nusprendžiau pabandyti paskaityti ir knygą. 

Tikrai linksma, tikrai juokinga, tikrai pozityvu. Dėl šito jokių diskusijų. Skamba puikiai, tačiau gaila, bet tai knygos neištraukia. Deja, knygos struktūra nepasiteisino. Daug trumpų skyrių, dalis jų - apie Ellen gyvenimo detales (nieko išsamaus), dalis - jos raginimai gyventi teisingai - rūšiuoti, būti laimingu, bendrauti su žmonėmis gyvai ir nepasislėpti telefonų ar kompiuterių ekranuose... Tačiau likusi dalis skyrių - kažkoks humoristinis kratinys, kuris gal būtų pasiteisinęs jos laidoje arba stand-up'ų metu, bet knygoje kažkaip buvo ne vietoje. Juo labiau, kai kurie skyriai atrodo taip, tarsi jais reikėtų tik užpildyti tuščius puslapius. Juose nebuvo nei didelės prasmės, nei tikslo. 

Keista tai, kad kai kurios el. parduotuvės "Seriously... I'm Kidding" priskiria prie autobiografijų. Na, galima rasti šiek tiek asmeninių detalių apie Ellen, tačiau didžioji dalis knygos užimta kitokio pobūdžio tekstais. Kaip bebūtų, apie Ellen sužinojau šiek tiek daugiau, nei iki šiol. Tos šiltos detalės tikrai leidžia žavėtis autore, bet tikrai gaila, kad pačioje knygoje tai labai atskiesta nereikalingu humoru ir kažkaip pasislepia...

Knyga trumpa ir, deja, joje per daug neprasmingos komedijos, bet skaityti vis tiek buvo visai malonu. Toks paprastas, lengvas skaitinėlis prieš miegą ar važiuojant iš darbo autobusu.

Lietuviškai, deja, knyga neišversta. Apie ją amazon - čia. Aš, kaip jau tapo įprasta, skaičiau el. versiją anglų kalba.

Komentarų nėra