Maria V. Snyder "Poison Study"

Paskutiniu metu TIEK DAUG sergu! Ši (dar nesibaigusi) žiema - su daugiau nei trim savaitėm biuletenio, krūva negalavimų, antibiotikų ir šiaip visokiausio plauko tablečių... Ir dabar va po savaitės namuose spirgu noru rytoj jau eiti į darbą. Keistuolė, tiesa?
Nors laiko skaityti turėjau daugiau nei bet kada, per šitą ligos periodą tam tiesiog nebuvo energijos. Didžioji dalis dienų praslinko miegant ar tiesiog gulint. Bet kai tų jėgų vistik atsirasdavo, su dideliu noru kibdavau į Marios V. Snyder "Poison Study".

"Poison Study" - knyga, kurią perskaityti norėjau jau tikrai labai seniai. Nusižiūrėjau ją senokai, prisiskaičiusi ir YouTube prisižiūrėjusi liaupsinančių atsiliepimų. Visi sutartinai šaukia - TAIP GERAI! Be to, suintrigavo ir knygos siužetas. Pasakojimas yra apie Jeleną - už savo globėjo, generolo Brazelio, sūnaus nužudymą įkalintą ir mirties bausmei nuteistą merginą. Požeminiame kalėjime praleidusi beveik metus, ji jau pasiruošusi kartuvėms, bet netikėtai gauna pasiūlymą iš šalies valdovo padėjėjo - apsaugos ir šnipų tinklo vado Valeko. Jelenai siūloma vietoje kartuvių tapti maisto testuotoja ir tikrinti, ar į valdovo pietus, bandelę ar brendį niekas neįpylė nuodų. Jelena, žinoma, nusprendžia, kad jau geriau surizikuoti ir savo gyvenimą pratęsti nors šiek tiek, nei eiti tiesiai į kilpą. Valekas apsiima mokyti naująją maisto testuotoją, kuri, pasirodo, traukia nelaimes - jai mirtis gręsia ne tik paragavus nuodų, paaiškėja, kad yra kažkas, kam nesinori palikti Jeleną gyvą.

Įdomiausia dalis šioje knygoje - mokymasis testuoti, atskirti nuodus, ragauti maistą. Pasirodo, autorės Marios V. Snyder vyras - šokolado testuotojas (ne nuo nuodų :)), todėl ji gan gerai išmano visą skonių, poskonių, kvapų mokslą. Akivaizdu, kad ši tema išplėtota labai įdomiai ir gyvai. O kadangi būtent nuodai ir maisto testavimas mane ir patraukė skaityti romaną, todėl mėgavausi visu 100 procentų.

Ne tik nuodai buvo šios knygos "arkliukas". Rašytoja puikiai sugeba sukurti nuotaiką ir įtraukti į istoriją nuo pirmųjų puslapių. Buvo nuoširdžiai įdomu ir visas veiksmas klostėsi labai nuosekliai, natūraliai, ko dažnai trūksta fantastiniuose romanuose. Be to, natūralūs buvo ir veikėjai. Jie sukurti labai gyvi, nenuobodūs. Jelena, pavyzdžiui, nėra tradicinė pagrindinė veikėja - tikrai ne pasakų princesė, nors ir protinga, sumani, bet tyčia nužudžiusi žmogų ir dėl to savęs neteisinanti - ji nuolat kartoja, kad neturi sielos, kad yra kaip žiurkė, kuri stengiasi išgyventi. Valekas - vėlgi ne pasakų princas, žmogus, kurio darbas - žudyti, jis šaltas, be emocijų, niekada nežinai, kokie jo veiksmų motyvai. Žodžiu, tiek istorija, tiek herojai yra nebanalūs, sudominantys, traukiantys.

Viena iš pagrindinių temų romane - meilės istorija. Bet ji visiškai subtili, einanti šalia viso kūlvirsčiais besiritančio veiksmo. Tai atgaivina, nes dažniausiai susiduriu su knygomis, kuriose jei jau yra meilės tema, tai ji užgožia visą kitą...

Akivaizdu, kad skaitymu neabejotinai mėgavausi. Kai tik pradėjau knygą, galvojau, kad neturėsiu prie ko prisikabinti ir tai bus knyga, kuriai Goodreads duosiu 5 žvaigždutes :). Deja, keli aspektai užkliuvo. Kad ir kaip mėgčiau magiją, bet šioje knygoje man tai buvo perteklinis dalykas. Suprantu, kad į magiją atremta didelė dalis siužeto, bet tiesiog man būtų šiek tiek įdomiau, jei tos vietos būtų išspręstos kitaip. Tačiau taip pat suprantu, kad tai nelabai įmanoma - ši knyga - tik dalis serijos, kurios kitas romanas vadinasi "Magic Study" :). Taigi, magija čia yra pagrindas. Kaip bebūtų, man vietomis tai buvo nereikalingas dalykas.

Trumpai dar paminėsiu ir tai, kad nepatiko įtraukta transgender tema. Nežinau, ar tolimesnėse trilogijos dalyse apie tai dar kalbama, bet jei ne, tai braukčiau neabejodama.

Kaip bebūtų, nepaisant minusų, kurie šį kartą tokie mažyčiai mažyčiai, neabejotinai vertinu "Poison Study" kaip PUIKIĄ fantastinę knygą. Nekantrauju perskaityti ir kitas dalis. Galėtų lietuviškos leidyklos susigriebti ir suteikti šitą malonumą Lietuvos publikai.

Aš (kaip beveik visuomet:)) skaičiau anglišką versiją Kindle, o apie knygą galite pasiskaityti čia.

Komentarų nėra