Maria V. Snyder "Magic Study"

Man labai liūdna, kad pastaruoju metu visai nerandu laiko skaitymui. Na, ir apskritai niekam. Kaip tik šiomis dienomis prisiminiau, kaip prieš porą metų dirbdama iki vėlesnės valandos ir dar užmiestyje, sugebėdavau po darbo dienos dar tiek nuveikti, kad būdavo aplankyti visi spektakliai, koncertai, sutikti draugai, pripramogauta, žodžiu, ko tik nori. Kur dabar dingo visas laikas? Atrodo, kol grįžusi namo pasisukioju virtuvėje, pasikrapštau buityje, dar viena kita smulkmena, ir, žiūrėk, jau seniai praėjo laikas, kai turėjau miegoti. O tai kada išeiti pasivaikščioti? Kada nueiti į pasimatymą su drauge? Kada Paskaityti Knygą?

Gal dėl taip mistiškai dingstančio laiko (ir energijos) paskutiniąją knygą skaičiau taip ilgai. Net prieš save truputį gėda, nes tokią nesunkią ir neilgą istoriją dorojau beveik mėnesį. Bet kaipgi bus kitaip, jei buvo ne viena diena, kai skaityklės net nepaėmiau į rankas, arba prieš miegą įsijungusi ją užmigdavau net neatvertusi kito puslapio... Bet prieš kelias dienas prisėdau ir pribaigiau. Kalbu apie Marios V. Snyder antrąją serijos knygą "Magic Study".

Prieš kelis mėnesiukus rašiau apie pirmąją serijos dalį "Poison Study", sukėlusią nemažą skaitymo malonumą. Džiūgavau dėl tematikos, patiko nebanalūs, įdomūs veikėjai, gyvas pasakojimas. Dėl to (o ir dėl užėjusios didelės traukos young adult romanams) nutariau neilgai trukus perskaityti ir kitas serijos dalis.

"Magic Study" seka tolimesnį pagrindinės "Poison Study" veikėjos Jelenos gyvenimą. Jelena, kaip paaiškėja pirmoje knygoje, yra magė, tačiau Ixioje, šalyje, kur Jelena gyvena, magai yra persekiojami ir žudomi, o magija - draudžiama. Maža to, pasirodo, Jelena gimė ir pirmuosius savo gyvenimo metus praleido su Ixios sienomis besiribojančioje Sitioje - šalyje, kur knibždėte knibžda magų ir visuomenė, šalies valdymas ir apskritai visas gyvenimas remiasi į magiją, tačiau šešerių metukų ji buvo pagrobta ir išvežta į našlaičių prieglaudą Ixioje. Tad mergina antrojoje dalyje grįžta į savo gimtąją šalį, iš naujo susipažįsta su savo šeima ir bando įsilieti į Sitios visuomenę bei išmokti suvaldyti savo magiją. Papuolusi į magų mokyklą, Jelena ne tik išsiaiškina daugybę dalykų apie savo sugebėjimus, bet ir vėl papuola į mirtiną pavojų. Kas ten per pavojai, toliau nebepasakosiu, nes viskas gan painu, o ir per daug siužeto atskleisti tiesiog nebūtų įdomu. :)

Iškart paatvirausiu - po "Poison Study" iš visos serijos tikėjausi tikrai daug, nes pirmoji knyga uždavė tikrai gan stiprų toną ir man nuoširdžiai patiko. Deja, kol kas tai knyga, mane, matyt, šiais metais nuvylusi labiausiai. Tai nėra bloga knyga, tikrai ne. Tiesiog lūkesčiai buvo per dideli.

Apie privalumus. Maria V. Snyder ir vėl meistriškai sukūrė pasakojimo atmosferą. Jei skaitydama pirmąją knygą tiesiog akyse mačiau kompiuterinio žaidimo "The Witcher" aplinką - tokią gan šiurkščią, griežtą, bet labai žalią, kažkuo kiek svetimą ir paslaptingą, tai antrojoje dalyje nepaprastai gyvai mačiau dykumą, karštį, marokietišką turgų. Neprikiši - rašytoja išties perkelia į gyvą pasaulį, kurį savo vaizduotėje susikurti pastangų daug tikrai nereikia. Tokį stiprų ir tikrovišką įspūdį randu tikrai nedažnai.

Gaila, bet šį kartą mane nuliūdino veikėjai. Jei pirmojoje dalyje matėme palaužtą, įtarią, nukamuotą, bet kartu ir labai stiprią, gudrią ir atsargią Jeleną, tai čia ji tampa tiesiog nutrūktgalviška ir per daug heroiška. Man labai patiko, kad pirmojoje knygoje Jelena buvo kovotoja, bet visų pirmiausia - už save. Deja, "Magic Study" Jelena aklai ir tikrai kvailai neria stačiai į didžiausią pavojų ir jos savybės, sukūrusios tokį patrauklų personažą pirmoje dalyje, tiesiog prapuola. Taip pat ir su Jelenos mylimuoju Valeku. Iš šaltakraujo žudiko teliko vyrukas, išskydęs dėl panelės, ir mokantis gerai slapstytis. Na ir kiti veikėjai buvo gan blankūs. Išsiskyrė tik antrasis Didysis Magas Bainas, na, ir momentais Kahilas, kurį autorė vėliau tiesiog sugadino...

Skaityti "Magic Study" lengva nebuvo dar ir todėl, kad buvo kiek per daug veiksmo. Įvykis po įvykio, tai kas Jeleną pagrobia, tai kas bando nužudyti, tai dar koks biesas... Per daug sutirštintos spalvos. Perkrauta detalių. O pabaiga kaip koks kondensuotas pienas - lyg ir neblogai, bet taip tiršta, kad to skonio jau per daug... Ir, kaip bebūtų keista, man šioje knygoje nelabai patiko magijos elementas.

Man labai gaila, kad turėjusi labai didelį potencialą po "Poison Study", antroji serijos knyga tikrai smuktelėjo žemyn. Jei po pirmos knygos degiau noru perskaityti visas dalis, tai dabar trečiosios "Fire Study" skaitymą atidedu neribotam laikui (kažkada šiemet :)). Juoba, kad ir atsiliepimai apie ją patys prasčiausi. Na, bet žiūrėsim - nemėgstu nepabaigtų serijų.

Apie "Magic Study" čia. Lietuvoje neišleista.

Komentarų nėra