Andrius Pauliukevičius "Tobulas kūnas"

Ne taip senai pasakodama apie Laurent Gounelle "Dievas visada keliauja incognito" rašiau, kad mano požiūris į rūpinimąsi savimi paskutiniuoju metu visiškai pasikeitė. Jei kas prieš du metus man būtų pasakęs, kad tiek dėmesio skirsiu savo sveikatai, savijautai ir fizinei išvaizdai, kiek jo skiriu dabar, būčiau nusijuokusi ir pasakiusi, kad man ir taip viskas gerai. Na, tai nebūtų buvusi visiška tiesa, nes nebuvau stipriausios sveikatos žmogus, prie ko turbūt nemažai prisidėjo ir nelabai sveikas gyvenimo būdas - prasta mityba, blogi miego įpročiai, alkoholiniai gėrimai per ne tokius jau ir retus vakarėlius, cigaretės... Pas gydytoją tai išvis manęs su botagu niekas nebūtų nuvijęs. Toks gyvenimo būdas tarp žmonių nėra toks retas ir nieko čia nenustebinsiu, bet mano atveju kūnas pradėjo labai aiškiai sakyti, kad tai man kenkia. Prikaupiau pilną krūvą visokių sveikatos problemų, o vaizdas veidrodyje man pradėjo labai nebepatikti - tas naktinis sumuštinių valgymas lovoje, arbata su dviem šaukšteliais cukraus ir meilė čipsams, sūriui ir greitam maistui pradėjo ypatingai ryškėti fiziniu pavidalu :), nors ir anksčiau nebuvau iš tų, kurios gali džiaugtis šakaliuko figūra. Pradėjau svarstyti, kad turiu kažką rimtai keisti.
Anksčiau draugiškai juokiausi iš žmonių, kurie labai daug dėmesio skiria savo figūrai, maitinimuisi, sportui, na, žinote, jie labai dažnai mėgsta tai labai garsiai deklaruoti :). Bet žvelgiant atgal į paskutiniuosius du mėnesius turiu pripažinti, kad mityba, sportas ir fizinė išvaizda tapo tikrai dažna mano pokalbių tema su kitais žmonėmis, na, o mano asmeninis dėmesys šitoms sritims išaugo turbūt kokią dešimtį kartų. Dabar aš valgau pagal specialiai man sudarytą mitybos planą, sportuoju, valausi organizmą, ir viso to pasekoje pamečiau nemažai svorio ir priaugau daug meilės sau ir geros fizinės sveikatos. Dar nesu ten, kur norėčiau būti, bet geras startas yra.

Čia į mano rankas papuolė Andriaus Pauliukevičiaus "Tobulas kūnas". Turiu pasakyti, kad tai tikrai nebuvo iš tų knygų, kurias degiau noru perskaityti - tiesiog vieną dieną su savimi neturėjau jokios knygos, o "Tobulas kūnas" atsitiktinai papuolė į rankas, tad pagalvojau - na, kodėl ne, užmušti laiką tiks. Ir nors skaityti knygą pradėjau su tokiu atmestiniu nusiteikimu, ji man nuoširdžiai patiko. Tuojau papasakosiu, kodėl.

Nuoširdžiai pripažinsiu - kadangi A. Pauliukevičius dažnokai pasirodo žiniasklaidoje ir šiaip yra populiarus treneris, aš jį anksčiau buvau savo galvoje padėjusi į lentynėlę, kur gyvena per teliką dažnai rodomi, bet nieko gero pasakyti neturintys pop žmonės. Siunčiu jam atsiprašymą, nes mano nuomonė buvo niekuo nepagrįsta. Skaitydama "Tobulą kūną" šitą nusistatymą palaipsniui pamečiau. Smagu, nes tai tikrai protingas žmogus, gerai išmanantis tai, ką daro, tiesiog jo sritis tokia gan paviršutiniška, ko jis, beje, visai neslepia. A. Pauliukevičius nesidengia kažkokiais dvasingais tikslais "sveikame kūne sveika siela", jis taip ir sako - dažnai mūsų tikslas tobulinant savo fizinę išvaizdą yra, pavyzdžiui, gauti daugiau dėmesio iš priešingos lyties, ir tai nėra nieko blogo, svarbiausia, kad tas tikslas būtų pakankama motyvacija judėti pirmyn.

Aš nesu profesionali sportininkė ar mitybos specialistė, todėl tikrai negaliu rimtais įrodymais pagrįsti ar paneigti šioje knygoje pateiktų metodų, bet gerai yra tai, kad eilinis žmogutis, neturintis daug žinių, nuo ko reiktų pradėti, šitą knygą skaitydamas gali bent jau užmegzti šiokį tokį supratimą. Kalbama apie daug dalykų - pradedant nuo savo kūno tipo pažinimo, teisingos mitybos principų, kūno treniravimo, motyvacijos, baigiant konkrečių pratimų aprašymais ir vaizdine medžiaga, kaip taisyklingai treniruoti tam tikras raumenų grupes. Visko daug, rašoma gan išsamiai, bet kartu ir paprastai.

Labai gerai, kad knygoje nėra apsimestinės motyvacijos. Net keletą kartų autorius pabrėžia tai, kad iš savo kūno nereikia norėti per daug. Jei genetiškai nesi sutverta turėti riestą užpakaliuką, tai kad ir kiek stengsies jį suformuoti, vis tiek jis bus tik tiek riestas, kiek tau Dievulis davė. Toks sveikas protas. Manau, tai yra teisinga - neduoti žmonėms tuščių vilčių, nesakyti - viskas tavo valioje. Geriau jau sakyti - reikalauk iš savęs tiek, kiek galima, ir džiaukis geriausia SAVO versija, nesitikėdamas būti tuo, kuo niekada nebūsi.

Trumpai apibendrinant, manau, kad žmogui, kuris pradeda kelią į sveiką, gražų kūną, bet dar neturinčiam daug žinių, tai yra tikrai geras skaitinys. Man knyga pagilino žinias, kurios jau buvo užsimezgusios bendraujant su dietologe ir šiaip besidomint, ir šiek tiek pakėlė motyvaciją. Čia knyga žmonėms, norintiems ne kvailų dietų ar organizmo alinimo, bet sveiko gražėjimo.

"Tobulą kūną" išleido Obuolys, apie ją paskaitykite čia.

Kadangi su savimi knygos neturiu, tai už iliustraciją pridėsiu seną nuotrauką, kuri prie įrašo neva tinka dėl mano neva aktyvios veiklos :))

1 komentaras