Zoe Sugg "Girl Online Going Solo"

Turiu tokią kvailą madą - net jeigu pirma ar antra serijos knyga man nepatiko, greičiausiai skaitysiu ir trečią, na, kol sužinosiu, kaip ten viskas pasibaigė. Sąmoningai suprantu, kad jei jau pasidariau išvadas, jog toliau tęsti neverta, kažkas viduj man šnabžda raginimus perskaityti paskutinę dalį. Taip buvo ir su Zoe Sugg knygų serija "Girl Online". Pirmąją ir antrąją dalį jau išleido Baltos lankos, manau, netruks pasirodyti ir trečioji. O aš ją originalo kalba įsimečiau į savo skaityklę prieš skrisdama atostogų, kad būtų vienas iš variantų gulėjimui po palme arba tokioms progoms, kai norėsis visiškai pramoginio, lėkšto ir lengvo turinio knygos.


Zoe Sugg arba Zoella yra internetinis fenomenas, savo Youtube paskyroje kurianti tokius, kaip čia pasakius... nelabai intelektualaus turinio filmukus, kuriuose pateikia kosmetikos apžvalgas, pirkinius, iššūkius arba tiesiog rodo savo dieną. Ji yra mano amžiaus, vartosi milijonuose, turi kokius 12 milijonų sekėjų savo paskyroje, žodžiu, toks tikras šių dienų socialinių tinklų valdomo pasaulio simbolis. "Girl Online Going Solo" yra jau trečia (ir paskutinioji) knygų serijos "Girl Online" dalis apie šešiolikmetę Penę, kuri pirmosiose serijos dalyse netikėtai susipažįsta su paauglių muzikos dievaičiu Nojum, aišku, įsimyli ir ieško būdų būti drauge, nors Penė yra iš Braitono, o Nojus - Niujorko, be to, ji - eilinė panelė, o jis - superžvaigždė. Be kita ko, Penė rašo tinklaraštį, kuriame prisistato slapyvardžiu "Girl Online" (iš to ir knygos pavadinimas), taip pat kenčia nuo panikos priepuolių (tai viena iš pagrindinių temų romane).

Trečioji knygos dalis, kurią skaičiau dabar, yra apie Penės bandymus užmiršti Nojų, kuris prapuolė kaip į vandenį. Ji bando kurti savo gyvenimą be vaikino ir susitelkti į save. Aišku, susipažįsta su nauju gerbėju, kaipgi be jų? :) Tačiau ramybės neranda, o sumaišties įneša ir kaip Pilypas iš kanapių išdygęs Nojus, norėdamas vėl grįžti į Penės gyvenimą. Aišku, knygoje toliau tęsiama panikos priepuolių tema, taip pat vis įpainiojamos paauglių draugysčių dramos, kur vis pasipainioja kokia superžvaigždė.

Nu Jurgita, kasgi tau, kodėl tu tokias nesąmones skaitai - paklausite jūs. O aš pasakysiu - net nežinau :). Aišku, buvo baisingai banalu. Baisingai lėkšta. Baisingai stereotipiška. Siužetas niekuo neišsiskiriantis iš eilinių paauglių knygučių. Nelabai turiu ką pasakyti apie šitą knygą gero. Ne veltui pirmą ir antrą dalis savo 2015 metų knygų topuose įvardinau kaip Metų šlamštą :).

Tie keli dalykai, kuriuos pavadinčiau privalumais - itin lengva skaityti, nors siužeto tempas nėra greitas, bet puslapiai verčiasi vienas po kito, na, ir visai smagu, kad autorė kalba apie skaudžias problemas paauglystėje, ne tik banalias paauglių dramas - panikos priepuoliai, tėvų skyrybos, problemos šeimoje, homoseksualumas.

Ai, beje, sklando gandas, kad už Zoe Sugg šias knygas parašė ghostwriter'iai. Tai irgi šį tą pasako... :)

Kam rekomenduočiau? Tiesą sakant, tik Zoe Sugg fanams, kuriems patinka visas tas rožinis pūkuotas Zoellos pasaulėlis. Visiems kitiems - ne, nes neabejoju, kad knygų paaugliams yra daug daug geresnių.

Lietuvių kalba, kaip jau minėjau, dar nėra, bet, manau, greit išleis Baltos lankos. O aš skaičiau e. versiją per savo mylimą Kindle :). Oficialus aprašas čia.

Komentarų nėra