Leigh Bardugo "Šturmas ir audra"/"Siege and Storm"

Iš savo egzotinio sapno grįžau jau prieš daugiau nei mėnesį, o knygos, perskaitytos atostogų metu, dar neaprašytos net dvi. Betvarkė :). Bet čia tai mugė pasitaikė, tai šiaip neprisėdau prie tiklaraščio, taip ir prabėgo nepastebėtai laikas. O rodos, kad prieš kelias dienas sėdėjau Lopburi traukinių stoty, bandžiau nenumirti iš karščio, ir pabaiginėjau Leigh Bardugo "Šturmą ir audrą".


Jau prieš kurį laiką rašiau apie pirmąją Grišų trilogijos dalį "Šešėlis ir kaulas". Įspūdžiai apie knygą buvo puikūs - istorija, siužetas, pasaulis sukurti tikrai išskirtiniai visos young adult fantastikos kontekste. Bet prie pirmosios dalies nebegrįžkime, jeigu įdomu - užbėkit į jos apžvalgą, o dabar - prie antrosios serijos knygos - "Šturmas ir audra". A, beje, kaip visuomet - kalbant apie ne pirmą knygą serijoje, nepavyks neišduoti detalių apie tai, kas vyko anksčiau. Dėl to atsiprašau, ir jei visai nesinori sužinoti tolimesnio siužeto, siūlau dabar šį įrašą išjungti ir grįžti, kai įveiksit pirmąją knygą :).

"Šturmas ir audra" prasideda Alinos ir Malo bandymu pradėti naują gyvenimą - toli nuo Ravkos ir visų dramų, priešų, baimės. Deja, tai trunka visai neilgai - turbūt būtų buvę naivu tikėtis pabėgti nuo Darklingo, kuris juos randa ir paima įkaitais, siekdamas pasinaudoti ir dar labiau sustiprinti savo galią. Tačiau visai netikėtai Alina ir Malas randa bendrininką, kuris padeda pabėgti nuo Darklingo dar kartą, bet šįsyk - ne tolyn nuo Ravkos. Priešingai - Alina, Malas ir jų naujasis bendražygis keliauja į pačius karaliaus rūmus, kad sustiprintų savo pajėgas neišvengiamai kovai su didžiuoju priešu.

Jeigu pirmoji serijos dalis mane sužavėjo, tai ši visai nunešė stogą! Rijau knygą be perstojo, kur tik galėjau... Kai pabaigiau, norėjosi iškart imtis trečios, nes WOW! Bet aš taupau :)).

Pirmiausia - Leigh Bardugo toliau džiugina savo unikaliai sukurtu, labai įdomiu pasauliu. Viskas autentiška, tačiau pramaišyta su slaviškais elementais, todėl tas kokteilis man labai skanus. Tiesa, čia mažiau aprašymų, nes pasaulį jau pažįstam iš pirmosios dalies. Todėl viskas paremta intensyviu siužetu, kas taip pat džiugiai stebina - įprastai antroji serijos dalis būna "mieganti" - kabliukas užkabintas serijos pradžioje, trečioji dalis - kuliminacija, o antroji - laukime, siužeto brandinime. Dėl to, deja, antroji serijos knyga įprastai būna prasčiausia. Tačiau čia - priešingai. Veiksmas veja veiksmą. Jėga!

Alinos ir Malo personažai taip pat vystomi įdomiai. Malo personažas labai žmogiškas, su aiškiai augančiu nesaugumo jausmu, nepasitikėjimu kito žmogaus jausmais, abejonėmis. Man jis simpatijų nekėlė (nuo pat pradžių, jau "Šešėlyje ir kaule"), tačiau jo emocijos atrodo labai tikros ir gyvos. Alina šioje knygoje taip pat pasidarė daug įdomesnė - joje taip pat daug tikroviškumo. Nors tai pagrindinė herojė, ją ne visuomet valdo didvyriški, heroiški jausmai. Labai įdomu skaityti apie tokius veikėjus. Liūdnoka, kad šioje dalyje labai nedaug matėme Darklingo, jo veikėjas dar neišvystytas, likęs toje pačioje stadijoje, kaip pirmosios knygos pabaigoje. Bet neabejoju, kad trečioji knyga apie jį atskleis kur kas daugiau.

Kaip uogelę ant torto pabaigai noriu viešai paskelbti, kad aš visiškai konkrečiai įsimylėjau naująjį Alinos ir Malo sąjungininką Nikolajų. Aš labai rimtai. Toks witty, įdomus, charizmatiškas, suktas veikėjas šią istoriją tik dar labiau papuošia.

Toliau giriu Leigh Bardugo kūrybą. Tokia turi būti fantastika. Lenkiuosi, ploju rankom, nekantrauju pradėti skaityti trečiąją knygą. Visiems fantastikos gerbėjams stipriai rekomenduoju!

Aišku, kaip ir pirmąją knygą Lietuvoje išleido leidykla "Aukso pieva" - oficialiai žiūrime čia.

Komentarų nėra